Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co prowadzi do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może też owocować osłabieniem mięśni, obniżeniem masy kostnej i zaburzeniami erekcji. Inne schorzenia, które potencja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i problemy z sercem. Jeżeli cierpisz na któreś z tych schorzeń, zapytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w leczeniu gruczołu krokowego, mogą także wywoływać obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze efektów ubocznych ich używania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, gruntownie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o ich działaniu erekcja
jak też o ich skutkach ubocznych.

Styl życia

Spora część ludzi uważa, iż niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyczy starszych mężczyzn. Jednakże to nieprawda. W dzisiejszych czasach sporo mężczyzn w wieku 30-40 lat zgłasza problemy z niskim libido. Jednym z powodów takiej sytuacji może być nieprawidłowy styl życia lub szkodliwe nawyki, takie jak palenie papierosów, zła dieta, zbyt mało snu oraz inne podobne czynniki. Pomyśl nad przemianą stylu życia, zerwij z papierosami, rozpocznij uprawianie sportu i zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.