Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że kunsztowna, długa suknia służy każdej gwieździe, obojętnie od sylwetki czy rozmiaru. Pokazujemy, jakie fasony sprawdzą się u różnych figur.
Długa suknia prezentuje się wyjątkowo na kobiecie o słusznym wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny zakładać ją w parze z butami na wysokim obcasie. Obcasy sprawiają, że prezentujemy się na potężniejsze, także również poprawiają look sylwetki – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Pannice o sylwetce klepsydry muszą szukać fasonów z gorsetem, który podkreśli piersi oraz talię oraz wyeksponuje szczupłe ramiona. W takim przypadku świetnym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim fasonie, to znaczy dopasowana w okolicy bioder dodatkowo ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często noszą 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna ukrywać znaczne biodra dodatkowo wielkie uda, toteż długa suknia dla niej powinna przypominać ubiór księżniczki z przylegającą górą i falującym dołem. Posiadając taką figurę unikaj kreacji rodzaju „beza”, bardziej lepsze są modele z dołem w formacie trapezu lub litery A, które zatuszują dół i zrównoważą proporcje.
Nietęga dodatkowo wielka kolumna może sobie pozwolić na kreację geometryczną i pokazującą dużo ciała, jednak by dodać mu krągłości, musi być wykonana z nieco grubszego oraz sztywnego materiału, który nada figurze kształt, zamiast mocno ją opinać. Doskonałym wyborem będzie suknia połyskująca lub wyszyta trójwymiarowymi ozdobami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka musi mieć -prosty albo trochę rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z odcięciem pod piersiami. W tym wypadku warto także szukać sukienek z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który wizualnie wyszczupla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki wizytowe